MAFF

MATSALU NATURE FILM FESTIVAL
MATSALU LOODUSFILMIDE FESTIVAL
gallery/remek-meel v
gallery/anneli ehlvest v
gallery/madli lääne v
gallery/kristo elias v
gallery/hilco jansma v
gallery/nacho ruiz rizaldos v

ŽÜRII 2018

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Kategooria: LOODUS (A)

Kategooria: INIMENE JA LOODUS (B)

 

 

KRISTO ELIAS - Eesti

 

Kristo on Eesti tele- ja raadioajakirjanik. Ta on pärit Raplamaa metsade ja rabade vahelt, kust on saanud kaasa suure loodusearmastuse. Juba seitsmendat hooaega teeb Kristo kaasa ETV saates Osoon, kus paiskab iganädalaselt eetrisse erinevaid lugusid looduse ja keskkonnateemadel. Töö on viinud teda Eesti looduse kõige imelisematesse paikadesse ja tutvustanud kõige inspireerivamate loodusinimestega. Looduslugusid on tehtud ka mujalt maailmast Etioopiast Teravmägedeni. Lisaks televisioonile on Kristo reporter Vikerraadio loodus- ja keskkonnasaates Ökoskoop.

 

 

 

 

 

 

 

 

MADLI LÄÄNE-METSALU - Eesti

 

Madli on mitmete dokumentaal- ja lühifilmide ning teledokumentaalide režissöör. Tema film “Sensatsiooniline Tartu Kevadbänd” - tarbimiskultuuri vastu mässavatest bioloogia doktorantidest - linastus Matsalu filmifestivalil 2005. aastal. Madli on filminud pea kahekümnes riigis, Kuubast Hiinani ning Libeeriast Fääri saarteni. Praegu õpetab Madli Balti Filmi- ja Meediakoolis filmimontaaži ning töötab erinevate filmiprojektide peal monteerijana.

 

 

 

 

 

NACHO RUIZ RIZALDOS - Hispaania

 

Nacho on loodusfilmide looja ja režissöör, kirglik looduskaitsja, keda eriti paeluvad etnograafia ja pistrikud. Armastus röövlindude vastu köitis teda juba 14-aastasena. Viimase 20 aasta jooksul on ta loonud neli dokumentaalfilmi, mida on näidatud üle kogu maailma. Lisaks režissööri ametile on ta tegutsenud paljude loodussarjade ja dokumentaalfilmide juures (Keenias, Tšiilis, Costa Ricas, Californias jne.) operaatorina ning kasutanud seejuures kõikvõimalikke digitaalseid vahendeid, kuumaõhusüsteeme, droone ja intervall-võttetehnoloogiat. Nacho kirg on luua filme, mis jutustaksid loodusest kõrge esteetilise väärtusega ja looduskaitsest lähtuva sõnumiga lugusid. Nacho film "Enkai pojad" linastus 2017. aastal MAFFi võistlusprogrammis.

 

REMEK MEEL - Eesti

 

Remek tegi loodusfotograafiaga tõsisemalt algust ülikooliaastatel. Eelkõige jäid tema kaamerasilma koprad, kelle uurimisest ja jäädvustamisest sai tema kirg ja töö. Kokkupuude looduse filmimisega algas kaastööst ETV saatele Osoon, kus ta filmis materjale ja tegi autorilugusid kümme aastat. Sealt edasi valmistas ta ulukibioloogilisi õppefilme kuni jõudis lõpuks klassikalise loodusdokumentalistika juurde. Remekile meeldib jäädvustada kõike, mis seotud veega ja suurte märgaladega. Viimastel aastatel on looduse filmimise keskele tekkinud ka inimene, tema suhe ja suhtumine loodusesse. Remeki film “Eesti loodus: Alam-Pedja“ pälvis 11. MAFFil parima operaatoritöö auhinna ning film “Emajõe veemaailm“ sai 13. MAFFil parima režii auhinna.

 

 

 

 

ANNELI EHLVEST - Eesti

 

Anneli on bioloog, kes igapäevaselt vahendab looduse imesid ja teadmist, et me oleme kõik end ümbritseva ja üksteisega tihedalt seotud Tartu loodusmajas näituste, filmiõhtute ja  koolituste kaudu nii lastele kui täiskasvanutele. Matsalu Loodusfilmide Festivali filme on näidanud Tartu Keskkonna hariduse Keskuses 11 aastat, aidates festivali paremikku tutvustada neile, kes festivalile septembris ei jõua. Tartu loodusmaja saalis on MAFFi filmiõhtud novimbrist aprillini kuus kahel teisipäevaõhtul. Tunneb, et nii nagu looduses on suur elurikkus ja palju põnevat toimumas piirialadel ja koosluste üleminekualadel, on ka erinevate elalade kokkupuutepunktides palju üllatavat ja ilusat.

 

 

 

 

HILCO JANSMA - Holland

 

Hilco on bioloog, kes hakkas loodusfilme tegema aastal 2014. Tema esimene tähelepanuväärne teos oli linnaloodust kajastav film "Noorderplantsoen", mille juures Hilco tegutses nii operaatori, stsenaristi, monteerija, helikujundaja kui ka produtsendina. Filmi näidati kohalikes kinodes ning mitmel rahvusvahelisel loodusfilmide festivalil: Rotterdamis, NaturVisionil, Menigoute'il, Green Screenil ning Matsalus. Kahel viimasel festivalil pälvis see žürii eripreemia. Viimasel ajal on Hilco tegelnud Lõuna-Aafrikas ja Põhja-Norras lühifilmiprojektidega ning praegu töötab ta Hollandis uue loodusdokumentaali kallal.