MAFF

MATSALU NATURE FILM FESTIVAL
MATSALU LOODUSFILMIDE FESTIVAL
gallery/nick2 43
gallery/triin 43
gallery/marje 43
gallery/mike magdison 43
gallery/veljo 43
gallery/ants 43

ŽÜRII LIIKMED

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Kategooria: A - LOODUS

Kategooria: B - INIMENE JA LOODUS

 

MIKE MAGIDSON - USA/Prantsusmaa

 

Mike Magidson on Pariisis ja Kopenhaagenis töötav Ameerika filmitegija. Teda paeluvad lood kultuurikonfliktidest ning inimese ja looduse suhetest. Ta on teinud üle 40 filmi, sageli keerukates oludes, kõrbest Mongoolias Austraalia sisemaani. Kolme kaamera ja vastomandatud ellujäämisoskustega varustatult tegi ta 2015. aastal kuu aega üksinda filmi Gröönimaa merejääl. Tema 2012. aastal valminud draamafilm "Inuk“ pälvis 28 rahvusvaheliste filmifestivalide preemiat ja filmi näidati üle 30 riigis enne kui Gröönimaa esitas selle 2013. aastal Ameerika filmiakadeemia auhindade nominendiks. Tema film "Jää kutse" linastus MAFFi 2016.a. võistlusprogrammis.

 

 

 

 

MARJE JURTSHENKO - Eesti

 

Marje Jurtshenko on töötanud alates 2000. aastast Eesti Televisioonis hankeprogrammi ostjana spetsialiseerudes dokumentaalfilmidele. Alates 2008. aastast on ta ETV2 peatoimetaja. Lisaks teletööle on ta tegutsenud filmivaldkonnas toimetaja ja produtsendina ning teinud režissöörina mõned dokumentaalfilmid. Aastatel 2004–2015 arendas ja vedas ta "Eesti lugude“ dokumentaalprojekti. Alates 1. oktoobrist asub Marje tööle ETV peatoimetajana. 

 

 

 

 

 

ANTS TAMMIK - Eesti

 

Ants on noor Eesti režissöör ja filmioperaator. Bakalaureusekraadi sai ta Tallinna Balti Filmi- ja Meediakoolist ja täiendas ennast Praha filmikoolis FAMU. Enne filmimaailma sukeldumist tegeles Ants ka fotograafiaga. Tänaseks on ta tööd jõudnud Eesti ja Euroopa festivalidele ja näitusesaalidesse ja ta on pälvinud rahvusvahelise tunnustuse nii fotograafi kui filmioperaatorina. 2016.a. MAFFil võitis ta parima operaatoritöö auhinna kategoorias "Inimene ja loodus“ filmiga "Habras maailm“. Hetkel töötab Ants mitme mängu- ja dokumentaalfilmiprojektiga.

 

 

NICK UPTON - Suurbritannia

 

Lapsest saati kirglik loodusesõber Nick jättis 1987. aastal bioloogilised teadusuuringud, et teha David Attenborough’ga mahukat BBC sarja "The Trials of Life“. Seejärel tegi ta sõltumatute ettevõtete kaudu režissööri ja produtsendina loodusfilme BBC-le ja teistele ringhäälinguorganisatsioonidele, muuhulgas filmiti Baltimaades ja Soomes kopraid, kiskjaid ja nahkhiiri. Tema filmid on võitnud 11 festivalide peapreemiat ja kokku pea 100 preemiat. Praegu töötab ta vabakutselise fotograafi, kirjaniku ja videograafina, ta on Suurbritannias dokumenteerinud mitut olulist looduskaitse ja looduse taastamise projekti. Tema töid on avaldatud paljudes raamatutes ja ajakirjades, mh ajakirjas National Geographic. 2014. ja 2016. aastal võitis ta loodusfotograafia võistluse British Wildlife Photography dokumentaalkategoorias peapreemia.  

 

 

 

 

TRIIN NÕU - Eesti

 

Triin töötab igapäevaselt loodus- ja teadusajakirjade tegevtoimetajana. Lisaks kõiksugu ajakirjade ilmumisega seotud asjaajamistele leiab vahel aega ka ise mõni lugu kirjutada. Siiani on need enamasti olnud looduslike toidutaimedega seotud lood. Nii looduses kui aias kasvavad taimed on Triinu paelunud juba üsna noorena. Õppinud on ta nii keskkonnakaitset kui taimekasvatust. Oma vaba aja veedab ta näppupidi mullas või looduses mütates. 

 

 

 

 

 

VELJO RUNNEL - Eesti

 

Bioloog, looduse populariseerija, loodushäälte salvestaja. Teinud kaastööd raadiosaadetele “Helisev loodus“, “Kõrv loodusesse“, “Ökoskoop“, “Ilmaparandaja“, koostanud mitmeid heliplaate koostöös Eestimaa Looduse Fondi ja ajakirjaga Eesti Loodus. On kureerinud Tartu Ülikooli loodusmuuseumis näitusi. Tema helisalvestisi on kuulda mitmete loodusdokumentaalide (“Vanamees ja põder“, "Emajõe veemaailm", “Habras maailm“, “Maastiku mustrid“) heliribadel.