MAFF

MATSALU NATURE FILM FESTIVAL
MATSALU LOODUSFILMIDE FESTIVAL

fotoprogramm

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

LAUPÄEV 23.09 LIHULA MÕISAS

 

10.15 ARNE ADER JA URMAS TARTES

Pilt ja helipilt

Loodusemehed Arne ja Urmas teevad fotode kõrval üha rohkem videosid ning multimeediat. Kõik see vajab aga pildile lisaks ka helipilti.

 

11.30 JAREK JÕEPERA

Hinge jäänud paigad

Looduse Aasta Foto tänavune võitja (ja ühtlasi esimene kahekordne Suure Hundi omanik) on oma ettekande kohta öelnud: „Eesti looduses on palju kohti, kuhu lähen ikka ja jälle tagasi. Mõned neist on justkui teemärgid, mida aastast aastasse läbida ning teised jälle paigad, kus olles olen endale lubanud, et siia tulen kindlasti tagasi. Nendest paikadest tulebki jutt.”

 

13.30 NICK UPTON (UK)

UK Rewilding and Conservation (Liikide taasasustamine ja kaitse Ühendkuningriigis) 

Nick on mitmete auhindadega pärjatud filmide produtsent, kuid samas ka fotograaf, kes dokumenteerib suuremahulisi liikide taasasustamise ja kaitse projekte. Ta on pildistanud kurgi, kopraid, aga ka mitmeid väikeimetajaid ning inimesi, kes aitavad neil loomadel ellu jääda. Tema fotosid on avaldatud mitmes raamatus ja ajakirjas (National Geographic, BBC Wildlife). Nick on võitnud auhindu fotovõistlustel nii kodumaal kui ka Euroopas.

Nick on ühtlasi tänavuse Matsalu filmifestivali žürii liige.

 

15.15 INGMAR MUUSIKUS

Nähtamatu vaatleja tähelepanekud ehk istmistunnid erinevates pildistamisonnides

On palju linnuliike, keda ilma õigesse kohta paigutatud varjeta või õigel ajal onni pugemata on võimatu lähedalt vaadelda, nende loomulikku elutegevust pildistada. Tedred, rongad, kaljukotkad ja mitmed teised on hea nägemisega kartlikud linnud, kelle pilgu eest tuleb enda inimeseks olemist varjata. Varjetelgis, tedreonnis, lumeonnis, statsionaarses varjes, ujuvvarjes "nähtamatuna" istumised võtavad palju aega, nõuavad omajagu kannatust ja on sageli tüütud külmetamised, kuid need tunnid tasuvad end ära.
 

Orienteeruv lõpp kell 16.30

 

Fotopäeval on kohal Overall Eesti ja tutvustab uusimat Canoni foto- ja videotehnikat.

näitused

 

LIHULA MÕISAS

* Ingmar Muusikuse näitused „Soos“ ja „Vetekevad“
* Haapsalu fotoklubi näitus „Kummardus Matsalu 60. sünnipäevale ja Matsalu Loodusfilmide Festivalile“ (autorid Kalju Juurik, Eve Saar, Peter Lind, Ave Huugen, Jaan Lutt, Jaanika Samarajev, Janne Põlluaas, Aile Nõupuu, Andi Veskioja, Kauro Kuik, Tiiu Kammiste)
* 17 Läänemaa hobifotograafi näitus „Insecta“ (näitusel osalevad: Aile Nõupuu, Aiver Oja, Alari Pajula, Cristo Pihlamäe, Heiki Vassar, Ingrid Juht, Jaan Lutt, Jaanika Samarajev, Janne Põlluaas, Kauro Kuik, Märt Nigu, Peter Lind, Raivo Reimann, Rita Helisma, Sander Sirelbu, Tarvo Valker, Yulia Fedorishcheva)
* Looduse Aasta Foto 2017 paremik seinal ja ekraanil
* Olev Mihkelmaa „10 maastikupilti“

 

​PENIJÕEL

* Ennu Põldma „Linnaloodus (Haapsalu)” 2 ​

 

gallery/harvestmousecleansnoseonhogweedlowangle2675small
gallery/14jj0608077
gallery/tedred+200316+muusikus

Foto: Jarek Jõepera

Foto: Nick Upton

Foto: Ingmar Muusikus

gallery/gp_jarekj6epera_kodumaineamazonas

Foto: Jarek Jõepera