MAFF

MATSALU NATURE FILM FESTIVAL
MATSALU LOODUSFILMIDE FESTIVAL
gallery/erkki
gallery/irina
gallery/liina
gallery/sander
gallery/lennart
gallery/fathollah

ŽÜRII LIIKMED

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Kategooria: LOODUS (A)

Kategooria: INIMENE JA LOODUS (B)

SANDER LOITE - Eesti

Sander on telesaadete stsenarist, toimetaja ja saatejuht. Eesti loodus- ja keskkonnasaade "Osoon” on tema "koduprogramm”. Lisaks on Sanderi juhtimisel jõudnud teleekraanile populaarteaduslik saatesari "Heureka”, sel sügisel läheb eetrisse dokumentalistlik võistlussaade "Taevavalvurid”. Töö on viinud teda jäädvustama Euroopa, Aafrika ja Kesk-Ameerika imelist loodust. 2016. aastal valmis Sanderi ja kaasprodutsentide tööna dokumentaalfilm "Läbilõikamine" (Cutting Through). Film käsitleb Nicaraguasse planeeritava laevakanali mõju loodusele ja elanikele. Sanderi pühendumist looduse valdkonnale toetab tema haridus – magistrikraadid zooloogia- ja hüdrobioloogia erialal Tartu ülikoolist ning teadusmeedia produktsioonis Londoni keiserlikust kolledžist (Science Media Production, Imperial College London).

 

 

 

 

 

 

LIINA TRIŠKINA-VANHATALO - Eesti

Liina on filminduses töötanud üle 20 aasta. Sellest suurema osa dokumentaalfilmide režissööri, monteerija ja toimetajana. Tema side loodsfilmiga on “lähedane” - Liina on monteerinud mitmeid Eesti loodusfilme alates Vassili Sarana “Muskusveise tagasitulekust” kuni Remek Meele “Emajõe veemaailmani”. 2018. aastal linastus Liina lavastajadebüüt täispikk mängufilm “Võta või jäta”, mis osutus üle ootuste suureks publikumenukiks, oli Eesti kandidaat võõrkeelse filmi Oscarile ning mis tiireb siiani festivalidel maailma eri paigus.

 

 

 

 

 

 

FATHOLLAH AMIRI - Iraan

Amiri on juba 15 aastat teinud keskkonna- ja loodusfilme. Ta õppis ülikoolis filmikunsti ja on praegu Iraani Loodusfilmide Instituudi direktor. Tema filmid on võitnud ohtralt auhindu, sealhulgas Panda auhinna filmi eest “Ebasarvikrästiku kuningriigis“ festivalil Wildscreen ja parima sõltumatu filmi preemia filmi eest "Pargivaht ja leopard“ festivalil Green Screen. “Pargivaht ja leopard“ pälvis mullu ka I preemia ja parima režii auhinna Matsalu Loodusfilmide Festivalil ning parima inimese ja looduse kategooria filmi auhinna Jackson Hole’i loodusfilmide festivalil. Oma filmide kaudu loodab Amiri parandada Iraani looduse olukorda.

 

 

 

ERKKI PEETSALU  - Eesti

Erkki on tegutsenud Eesti meediamaastikul ligi 30 aastat, omades laialdasi kogemusi nii trükiajakirjanduses ja elektroonilises pressis kui ka kommunikatsiooni valdkonnas, samuti lektori ja koolitajana. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse erialal ning täiendanud end pidevalt eri valdkondades. 2011. aastast töötab ta ajakirja National Geographic Eesti peatoimetajana ning 2017. aastast koordineerib lisaks ka NG Põhjamaade väljaannete tööprotsessi (Taani, Norra, Rootsi, Soome). Erkki on aktiivselt kaasa löönud Eesti vabaühenduste maastikul, et aidata hoogu anda kogukondliku ja kestliku arengu algatustele ning inimese isiklikku arengut puudutavate teemade edenemisele. Ta elab Haanja kõrgustikul, töötab kodukontoris ning peab hobi korras Kihnu maalambaid.

 

 

 

 

 

IRINA ZHURAVLYOVA - Venemaa

Irina on üle kümne aasta tegelnud vastutustundlikku keskkonnakäsitust edendavate kultuuri- ja meediaprojektidega. Ta on filmi "Kamtšatka karud. Elu algus“ produtsent ja üks režissööridest. Tema eesmärk on luua meditatiivseid ja emotsionaalseid filme, mis laseksid vaatajal sukelduda võimalikult sügavale puutumatu looduse ilusse ning tunnetada olulist piiri, millest kaugemale ei tohiks inimene sekkuda. "Kamtšatka karud. Elu algus“ on pälvinud 20 riigi 43 festivalil üle paarikümne auhinna. Mullu MAFF-i võistlusprogrammiski linastunud film pälvis žürii kiituskirja. Praegu töötab Irina ürgmetsadest ja Aasia mustkarudest jutustava filmi kallal.

 

 

 

 

 

LENNART GLADH - Rootsi

Lennart käis esimest korda Eestis 1980. aastate lõpus, kui Nõukogude Liit hakkas lagunema. Tookord tuli ta siia selleks, et Rootsis asuva Ramsari märgala ja Matsalu rahvuspargi vahel tulevaseks koostööks sidemeid sõlmida. Siin leidus rikkalikult linnu- ja taimeliike, millest mõned on Rootsis väga haruldased. Koostöö sai teoks ning Lennart lahkus riigiametniku töökohalt ja hakkas Maailma Looduse Fondi Baltimaade projektijuhiks. Nüüdseks on ta erinevate projektide raames juba ligi 60 korda Eestis käinud, kuid ei väsi ikka veel imetlemast siinset loodust ja inimesi. Viimati viibis ta siin 2019. aasta mais, kui Eesti korraldas tammide kõrvaldamise seminari. Jõgede kaitsmise ning lõhelaste ja teiste rändavate kalaliikide kaitsmise osas on Eesti Euroopa riikide seas üsna kindlasti esirinnas.