Fotoprogramm 2024

Punajalg-tilder. Remo Savisaar

Punajalg-tilder. Remo Savisaar

Fotokonkurss – Matsalu loodus

Matsalu loodusfilmide festival tähistab Matsalu rahvuspargi 20. sünnipäeva loodusfoto konkursiga.


Fotokonkursi „Matsalu loodus“ eesmärk on saada kokku uhke pildivalik Matsalu loodusest, oodatud on pildid nii lindudest, imetajates, maastikest, putukatest kui ka taimedest. Konkursile saadetud töödest valitakse välja 25 paremat, millest sünnib uhke suureformaadiline fotonäitus. Iga näitusele valitud autor saab auhinnaks enda näitusele trükitud foto (raamitud ja suureformaadiliselt trükitud) . Kõik näitusele valitud autorid on üheväärsed võitjad, nende vahel paremusjärjestust ei koostata. Ülejäänud kvalifitseeritud tööd avaldatakse veebis.

Fotokonkursi "Matsalu loodus" osalemise tingimused:

Fotokonkursi "Matsalu loodus" osalemise tingimused:

  • Konkurss kestab 08.07.2024–25.08.2024.
  • Foto peab olema tehtud Matsalu rahvuspargis.
  • Iga osaleja võib esitada konkursile 5 fotot. 
  • Konkursi teemaks on Matsalu loodus, kuhu on oodatud pildid vabalt looduses elavatest lindudest,  imetajatest, ka putukatest, liblikatest,  taimedest ning ka loodusmaastikest.
  • Fotod on oodatud digitaalselt, vähima tihendamisega JPG formaadis.
  • Foto pikem külg peab olema (suurendamata) vähemalt 3600 pikslit.
  • Fotodel ei ole lubatud objektide eemaldamine ega lisamine (sh. raam, autori signatuur, nimi vms).  Erandiks on tolmuplekkide eemaldamine.  Korraldajatel on õigus küsida vajadusel autorilt võrdluseks kaamera originaalfaili (RAW või JPG)
  • Fotode töötlemisel tuleks meeles pidada head tava ning nähtu tõepärast ja loomulikku esitust.
  • Finaali jõudes kooskõlastab žürii e-maili teel pildi lugu ja/või kirjeldust ning pildistamise aega, mida eksponeeritakse väljavalitud töö juures koos autori nimega.  Foto täpsem asukoht jääb avalikkuse eest saladuseks, et kaitsta pildistatavaid ja ka fotograafide pildikohti.
  • Foto(de) saatja vastutab, et autoriõigused kuuluvad talle.

Korraldajatel on õigus võistlusel osalevaid töid kasutada seoses konkursi ja selle tulemuste tutvustamisel veebis, meedias, näitustel ja avalikel üritustel, viidates töö autorile.


Konkurssi toetab Riigimetsa Majandamise Keskus. Matsalu loodusfilmide festival kingib igale finaali jõudnud töö autorile priipääsme MAFFile. Matsalu rahvuspark 20 tegevusi koordineerib Keskkonnaamet.


Täpsem info MAFFi fotoprogrammi juht Remo Savisaar / 56672371 / remo@moment.ee
 

Sookured. Remo Savisaar

Sookured. Remo Savisaar

Esita töö konkursile

Toetajad

Lihula Gümnaasium · Lihula Raamatukogu · Lääneranna Noortekeskus