Festivalikontsert: Suits ja Kool

Toimumisaeg: 18.09 (reede) kell 20:30

Toimumiskoht: Lihula mõisa suur saal

Ansambel Suits ja Kool – ehk Janne Suits (rootsi nyckelharpa, laul) ja Kristi Kool (eesti lõõtspill, laul) – on üheskoos tegutsenud alates 2014. aasta sügisest. Ansamblit inspireerib traditsioonilise tantsumuusika mängimine: peamiselt eesti lõõtsa, rahvakandle ning viiuli repertuaar, sekka lauldakse ka vanu laule elust ja armastusest.

Kristi peres on lõõtspilli mängitud mitmeid põlvkondi: juba tema vanaisa August Laanesaar oli vahva lõõtspillimees ning seda eesti rahva lemmikut rahvapilli mängib ka Kristi ema Ülle Kool. Janne viibis Viljandi õpingute ajal Rootsis Nyckelharpa Instituudis ning õppis sealse rahvuspilli nyckehlarpa mängu. Viimastel aastatel on ta selle pilliga mänginud eesti traditsioonilist tantsumuusikat. Mõlemad on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika erialal. 

Kontserdi sissepääs päevapileti või festivalipassiga tasuta,
muul juhul 5 eurot.

Toetajad

Lihula Gümnaasium · Lihula Muuseum · Lihula Kultuurimaja · Lihula Raamatukogu · Lääneranna Noortekeskus · Võrgukuur · Uue Kunsti Muuseum · Pürksi Kultuurimaja · Vändra Kultuurimaja · Kilingi-Nõmme Kultuurimaja · Vaba Lava Narva Teatrikeskus